Tallinna Tehnikaülikooli kütte ja ventilatsiooni õppetooli juhataja, professor Teet-Andrus Kõivu sõnul ei anna kortermajade otsaseinte soojustamine või akende vahetamine üksi peaaegu mingit kasu.
«Me näeme seda otsaseinte soojustamist peaaegu igal pool. Kui aga ühistu elanikud hakkavad võrdlema küttearveid, siis mingit kokkuhoidu nad selles ei märka,» vahendasid ERR Uudised Kõivu sõnu.
«Kui me teeme renoveerimistöid puudulikult ega arvesta sellega, kuidas töötab küttesüsteem, siis mingit säästu ei pruugigi me saada,» selgitas professor Tallinna visioonikonverentsil.
Seotud lood
Airi ventilatsioonisüsteemi looja Indrek Anseli sõnul ei otsi teadlik koduomanik tänapäeval pööningule lihtsalt mürisevat torustikku, vaid intelligentset terviklahendust. Eestis välja arendatud
Airi süsteem viib ventilatsiooni uuele tasemele, juhtides sisekliimat täielikult automaatselt ja ruumipõhiselt.