Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ilvese talu läheb riigile aastas maksma miljoni
Riik kulutab aastas üle miljoni krooni Toomas Hendrik Ilvesele kuuluva Ärma talu ülalpidamisele, kirjutab Õhtuleht.
Kuna presidendi ametihüveseadus lubab ametikodu ülalpidamise kinni maksta riigi rahaga, siis seda Toomas Hendrik Ilves ka teeb. Mullu kulus Ärma talu ülalpidamiseks maksumaksja taskust 1 109 278 krooni, tänavu 10 kuuga aga 868 770 krooni.
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.