Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Lasnamäele tekib kolm uut tänavat
Tallinna linnavalitsus kavatseb nimetada Lasnamäe linnaossa Ülemiste asumisse rajatavad kolm uut tänavat Tõrviku, Tambeti ja Tõivu tänavaks.
Uued tänavad tekivad vastavalt Peterburi tee 52d kinnistu ja lähiala detailplaneeringule. Tallinna Linnavalitsuse nimekomisjon otsustas ka kolme uue tänavanime määramisel kasutada Jüriöö ja ülestõusuga seonduvat temaatikat - piirkonnas on näiteks Kantsi, Suur-Paala ja Vesse tänav.
Ülestõusu teemast lähtuvalt pakuti tänavanimedena välja Tõrviku, Tulelondi ja Tambeti. Kuna tõrvik ja tulelont on samatähenduslikud, pakkus nimekomisjoni liige Peeter Päll kolmanda T-tähega algava tänavanimena välja Tõivu, millel on lisaks isikunime tähendusele ka lubaduse ja tõotuse tähendus.
Kujutage ette ehitusplatsi, kus töötab korraga tuhandeid spetsialiste. Siin paigaldatakse seadmeid, rajatakse kaabeldusi, paigaldatakse ventilatsiooni ja monteeritakse torustikke. Tööalad muutuvad pidevalt, ehitustehnika võtab ruumi ning ligipääs vajalikele piirkondadele võib olla piiratud. Lisame siia veel kilomeetreid torustikke, sadu keevisliiteid ja range tähtaja objekti käivitamiseks.