Lepp müüb võlgade katteks kaubakeskust

Pärnu ettevõtjal Elmar Lepal on võlad kaelas ning nende katteks üritab ta OÜ Lepa Kaubakeskust maha müüa, mille Arco Vara hindas 71 miljoni peale.

Eile lükati Harju maakohtus edasi Elmar Lepa Kaubakeskuse pankroti väljakuulutamine, sest ettevõtja loodab keskuse võlgade katteks maha müüa. „Mul on mitmeid huvilisi. Ühega oli ka konkreetne leping, kuid see on jäänud venima ja ma olen senikaua teiste võimalike ostjatega suhelnud,“ kommenteeris ostuhuvi kaubakeskuse osas Lepp.

Ettevõtja sõnul on asi hetkel panga taga, sest ostjal on huvi konkreetne. Kui keskusele leiaks ostja, siis saaks võlad ära klaarida, sest võlg panga ees pole Lepal enda sõnul väga suur. „Sellest peaks raha ülegi jääma,“ lausus Lepp. 1.juulil ütles Lepp aripaev.ee-le teemat kommenteerides, et maksab pankroti taotlejale Hans H Luige ettevõttele OÜ HHL Rühm raha kuu aja jooksul ära.

„Rimiga on leping peal praegu ja ehitaja, kes mul siin ehitas, läks pankrotti. Sellega on probleeme olnud,“ lausus Lepp, kelle sõnul tekitaski talle probleeme just eelmine ehitaja,  kes pole lubadustest kinni pidanud ning tõi lisakulutusi ja probleeme.

Luige esindaja Silver Eensaare sõnul soovitakse leida pigem kompromiss ning loodetakse, et Lepp leiab Kaubakeskusele ikkagi ostja või ostjad, sest keskuse asukoht on iseenesest hea. „Meie konkreetne nõue on 2 miljonit pluss intress, kuid peale meie on veel nõudeid,“ lausus Eensaar, kelle sõnul on võlausaldajateks veel ka Swedbank Eesti (endine Hansapank) ja ka üks ehitusfirma.

Eensaare sõnul on tähtaeg võla maksmiseks ammu möödas, kuid Lepp on lubanud asja ära lahendada.  „Pikendasime tähtaega praegu jälle paar kuud,“ lausus Eensaar.

Ettevõtja Hans H. Luige investeerimisfirma OÜ HHL Rühm nõuab Pärnu suurärimehele Elmar Lepale kuuluva OÜ Lepa Kaubakeskuse pankrotti, sest Luik ei saa Pärnu Veetormi elamuks investeeritud raha enam Lepa käest tagasi. "Me asutasime firma, kuhu ma kandsin ka oma osaluse eest raha. See firma võttis ehitamiseks laenu ja selle asemel, et ehitama hakata, kandis Elmar Lepp nõukogu liikmena ja tema poolt volitatud juhatuse liige selle raha Lepa Kaubamajale," on Luik varem kommenteerinud aripaev.ee-le.

Täna lükati Harju maakohtus pankrotimenetluse väljakuulutamise istung edasi, sest Lepp loodab leida Kaubakeskusele ostja ning ka pankrotihaldur soovis veel andmeid koguda. Uut istungit veel määratud pole.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed