Taal ja Neivelt saavad Merko nõukogu liikmeks

Merko Ehitus teeb ettevõtte aktsionäridele ettepaneku laiendada nõukogu koosseisu kahe liikme võrra ning nimetada Merko Ehitus nõukogu uuteks liikmeteks tuntud ettevõtjad Olari Taal ja Indrek Neivelt.

AS-i Merko Ehitus teatel on Olari Taal ja Indrek Neivelt oma nõusoleku kandideerimiseks andnud. Nõukogu liikme staatuse peab kinnitama Merko Ehituse aktsionäride üldkoosolek, mille ettevõte kutsub kokku 31. oktoobril 2008.a. Merko Ehituse nõukogu esimehe Tõnu Toomiku sõnul on konkurents ehitusturul jõudnud uude faasi, lisaks ei ole välistatud Merko Ehituse laienemine tänastelt koduturgudelt Balti riikidest väljapoole.

„Tugevalt kapitaliseeritud Merko Ehitusel on head võimalused väljuda tänasest majanduslangusest uude tõusufaasi tugevamana kui sisenesime. Olari Taal ja Indrek Neivelt on Eesti ettevõtluse ja juhtimistegevuse ühed sümbolid ja meil on hea meel, et saame nende kompetentsi kaasates tugevdada Merko Ehituse meeskonda,” ütles Toomik.

Olari Taali sõnul on Merko Ehitus üks Eesti olulisemaid ettevõtteid. „Imponeeriv on see, kuidas ettevõte on suutnud keerulistes oludes ja raskel turul jätkuvalt kasvada. Meile on jäänud ühe käe sõrmedel üles loetavad kohalikul kapitalil baseeruvad ettevõtted, mis on suutnud murda end juhtivatele positsioonidele ka väljaspool Eestit. Merko Ehituse jaoks on kindlasti võtmeküsimus, kuidas oma tugeva meeskonna ja bilansiga sel kõikuval turul teha järgmine hüpe mahtude kasvu suunas,” ütles Taal.

Olari Taalile ei kuulu AS Merko Ehitus aktsiaid

Indrek Neivelti sõnul on ta Merkoga koostööd teinud juba viisteist aastat ning jälginud ettevõtte laienemist Läti ja Leedu turule. „Tean enda elust, mida tähendab ühele organisatsioonile kogemus töötada edukalt ka naaberturgudel. Uutel turgudel läheb alati mitu aastat selleks, et jalg korralikult maha saada. See on väärtus, mida ei ole võimalik panna rahasse ega näidata bilansis, kuid ülepiirilised ettevõtted on ka keerulistel aegadel vähem haavatavad,” ütles Neivelt.

Indrek Neivelti investeerimisfirma Trust IN omab 31 635 AS-i Merko Ehitus aktsiat.

 

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed