Tänavu teises ja kolmandas kvartalis tehti Tartumaal viiendiku võrra vähem kinnisvaratehinguid kui samal perioodil aasta varem. Laenutingimuste ja müügi raskemaks muutudes on taas populaarsust kogumas korterite vahetamine.
Langenud tehinguaktiivsuse põhjuseks on nii inimeste ebakindlus tuleviku suhtes kui ka negatiivsed uudised majanduses, mis tõid kaasa pankade oluliselt rangema laenupoliitika.
Kuna paljud inimesed on raskustes laenu saamisega ja olemasoleva kinnisvara müümine on aeganõudev, tuleb tagasi trend kinnisvara vahetada. Pangast taotletakse vaid kompensatsiooniks puudujääv summa, kirjutab atesteeritud kinnisvarahindaja Heilin Reimand portaalis Tarbija24.
Seotud lood
Jätkusuutlikkus ja rohelisus ei ole enam ammu nišiteema, vaid eeldus, et tootmis- ja ehitusettevõte saaks üldse rahvusvahelisel turul kaasa rääkida. See tähendab, et tootjal peab olema täielik ülevaade nii materjalide päritolust, tootmisprotsessist kui ka sellest, mis saab toodetest pärast nende elukaare lõppu.