3. oktoober 2008

Graniitkillustik toob Eesti majandusele kahju

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu juht Enno Rebane kirjutab, et mis puutub graniitkillustiku kasutamise ja majanduse seostesse, siis massilise graniidi kasutamise puhul saaks Eesti majandus topeltkahju.

Järgneb Enno Rebase kommentaar:

Selge on see, et graniitkillustiku mitmed tehnilised omadused on paremad kui paekillustikul, kuid kindlasti oleks mõnest kolmandast materjalist võimalik veelgi paremaid teid ehitada, aga mis kujuneks nende teede maksumuseks?

Paekillustik on kvaliteetne materjal, mida on siinmail kasutatud aastasadu. Tähtis põhimõte ehituses ja eriti just teede ehituses on see, et kasutama peaks eelkõige kohalikke materjale. Vaevalt leidub maailmas mõistlikke riike, kes seda põhimõtet ei järgiks.Paekillustiku kasutamise eelised peituvad eelkõige majanduslikel ja traditsioonilistel alustel. Praegu tuleks eelkõige otsida uusi lahendusi ja võimalusi, kuidas kasutada meil olemasolevaid varusid võimalikult efektiivselt.Kaotaksid töö meie ettevõtted, mis tähendab, et ka inimesed ning teiseks muutuks riigi väliskaubandusbilanss üsna olulise summa võrra veelgi negatiivsemaks, kusjuures kallimaks muutuksid ka teede ehitustööd, mis omakorda tähendab, et sama raha eest saame ehitada ja taastada senisest vähem teid.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688