Eesti Ehituse tütarfirma Linnaehitus on suurtes raskustes Tartu Tigutorni korterite müügiga: 85 korterist on müüdud vaevalt neljandik, kirjutab Toivo Tänavsuu Eesti Ekspressis.
2006. aasta novembris paiskas Linnaehitus müüki esimesed 30 korterit, hind oli toona üsna soolane -35 000-50 000 krooni ruutmeeter. Päevalehed kirjutasid, et kogu kupatus müüdi ära ühe päevaga, et mitte öelda tundidega, ja piltlikult öeldes järjekord jäi veel ukse taha. Tänaseks on pilt palju nutusem - reaalselt on müüdud napp neljandik maja 85 korterist ja vaid umbes kümnes neist võib täheldada elu.
Linnaehitus langetas mõnda aega tagasi “superpakkumise” korras 23korruselise maja alumiste korruste korterite hindu kuni 40 protsenti.
Seotud lood
Kui ettevõte vajab oma kontorile, ehitus- või tööstusobjektile turvalahendust, siis tavaliselt algab protsess üsna sarnaselt. Koostatakse lähteülesanne, küsitakse pakkumised mitmelt pakkujalt ning kõrvutatakse hindasid. Kui pakkumiste hinnad on enam-vähem sarnased, tundub valik lihtne. Valitakse pakkuja, kes mahub etteantud eelarvesse ja kelle lahendus näib piisav.