1. oktoober 2008

Narva üldplaneeringu lepingu võitis Pöyry

Narva Linnavalitsuse Arhitektuuri- ja Linnaplaneerimise Amet sõlmis riigihanke võitnud AS-ga Pöyry Entec lepingu Narva linna üldplaneeringu ja keskkonnamõjude strateegilise hindamise koostamiseks.

Lepingu maksumus on 2 115 000 krooni + käibemaks.

Uue, kogu Narva linna haldusterritooriumit hõlmava üldplaneeringu sisuliseks koostamiseks on arvestatud ca kaks aastat. Sellele järgneb kooskõlastamine ja avalikustamine ning maavanema poolse järelevalve periood. Seega võib oodata, et uue üldplaneeringu kehtestamiseni jõutakse kokku ca kolme aastaga, märkis AS Pöyry Entec juht Andres Piirsalu.

Narva linn on Eesti linnadest suuruselt kolmas.  Linna senine üldplaneering on kehtinud 2001 aastast, kuid pole toimunud ehitustegevuse, kehtestatud üldplaneeringut muutvate detailplaneeringute ja koostamisel olevate linna osa üldplaneeringute taustal enam piisav linna arengu suunamiseks. Linn ootab uuelt üldplaneeringult senisest täpsemaid maakasutus- ja ehitusreegleid, millega arvestada detailplaneeringute koostamisel. Eesmärk on, et uus üldplaneering oleks varasemast tunduvalt enam tulevikku vaatav ja aitaks ellu viia Narva linna strateegilise arnegu eesmärke.

AS Pöyry Entec (tegutsenud eelmise aastani ärinimega Entec AS) on üldplaneeringute koostamisega tegelenud 1992 aastast.  AS Pöyry Entec kuulub globaalsesse konsultatsiooni teenust pakkuvasse kontserni Pöyry Plc. Pöyry Plc 2007 aasta käive oli 720 miljonit eurot ja kontsernis töötab 8000 eksperti, sealhulgas Eestis 46 töötajat.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688