11. september 2008

Kadriorgu kerkib kõrge elumaja

Tallinna linnavalitsus võttis vastu detailplaneeringu, millega kerkib Kadriorgu Kreutzwaldi tänavale kahe arhitektuurimälestiseks kuulutatud puumaja lähistele uus seitsmekorruseline elumaja.

Planeeritav maa-ala, suurusega 1,1 hektarit, asub aadressidel Narva mnt 26, Kreutzwaldi 1, 3 ja 5a ning Raua 41 ning hoonesse on kavandatud kuni 79 korterit, parkimiskohad rajatakse keldrikorrustele.

Üks arhitektuurimälestiseks kuulutatud maja asub Narva maanteel, teine Raua tänaval. Ümbritsev kontaktvöönd on kesklinnale omaselt täidetud viie- kuni seitsmekorruseliste äriruumidega elamutega, kuid ala Kadriorupoolses otsas on hoonestus valdavalt kahe- kuni viiekorruseline,on näha Ekspress Kinnisvara kodulehel.

Detailplaneeringu koostas AS K-Projekt. Planeeringuala erinevate üksuste omanikeks on nii Aldera Invest OÜ, Eesti Vabariik kui ka mõned eraomanikud.

Aldera Invest OÜ osanik ja juhatuse liige Raivo Remmelgas öelda ei osanud, palju maja ehitamine maksma võiks minna või millal ehitustöödega alustatakse. „See asi on veel toores,“ lausus ta tõrksalt ning aripaev.ee küsimuse peale, millal võib nendest asjadest uuesti rääkida, vastas, et helistage kolme kuu pärast.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688