Lähenev sügis toob mõningase tehinguaktiivsuse kasvu ningsügisega kaasnev küttekulude tõus võib mõjutada inimesi ökonoomsema ja väiksema pinna kasuks otsustama, ütles ERI Kinnisvara Põhja- Eesti juht Andres Teder.
„Lähenev sügis toob kinnisvaraturule tõenäoliselt kaasa mõningase tehinguaktiivsuse kasvu, nagu ka varasematel aastatel, kuigi üldine hinnatase jätkab veel langemist. Sügisega kaasnev küttekulude tõus mõjutab kindlasti inimeste rahakotti, aga võib ka sundida paljusid otsuseid tegema, mida seni on edasi lükatud,“ ütles Teder, kes selle all mõtles näiteks suuremalt pinnalt väiksemale üle minemist (ökonoomsema pinna soetamist) või korteri vahetamist aastaringseks elamiseks mõeldud aiamaja vastu. „Kinnisvaraturule üldiselt võib see mõjuda tehinguaktiivsust turgutavalt."
ERI Kinnisvara Tederi sõnul kontorite arvu vähendamist ei plaani ning lähiajal on plaanis kontorite võrku suurendada ühe filiaali läbi. ”Küll vaatame kindlasti üle, nagu ilmselt ka teised kinnisvarafirmad, ettevõtte kulupoole ja tegevuse efektiivsuse.”

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:44
Renoveerimine ei pea olema stressirohke projekt
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele