Kohus alustas Elmar Lepa firma pankrotimenetlust

Pärnu veetorni elamusaaga on võtnud uue
pöörde, sest Harju maakohus alustas reedel ärimees Hans H. Luige firma OÜ HHL
Rühma taotlusel Pärnu linna volikogu liikmele Elmar Lepale kuuluva ettevõtte OÜ
Lepa Kaubakeskuse suhtes pankrotimenetlust.

Harju maakohtu kohtunik Maie Seppo selgitas, et pankrotimenetluse alustamine ei tähenda veel firma maksejõuetust, kirjutas Pärnu Postimees.“Kohus nimetas ametisse ajutise pankrotihalduri, kes vaatab läbi kogu firmat puudutava dokumentatsiooni, ja tema järelduste varal otsustab kohus hiljem, kas firma on maksejõuetu ja kas pankrotimenetlust jätkatakse,” rääkis Seppo.

Kohtunik ütles ka, et ajutiseks pankrotihalduriks määrati Peep Lillemäe ja järgmine kohtuistung toimub 13. augustil.

Lepa kaubakeskuse juhatuse endine liige Garri Suuk ei mõista Lepa väiteid, nagu oleks tema pidanudjälgima laenu tagasimaksmist OÜ HHL Rühmale, kuna enda sõnul ei töötanud ta siis enam OÜ Lepa Kaubanduskeskuse juhatuse liikmena.

Eelmisel nädalal kirjutas aripaev.ee, et ettevõtja Hans H. Luige sõnul kandis Elmar Lepp pärast ühisettevõtte loomist ja osalusraha kandmist elamu ehituseks mõeldud raha Lepa Kaubakeskuse arvele ja nüüd seda tagasi enam ei anna. Ettevõte pidi hakkama tegelema Pärnu Veetorni korterite ehitamisega. Hans H Luige ettevõtte HHL Rühma ja Julianus Inkasso esindaja Silver Eensaare tõdes, et eesmärgiks pole kindlasti kellegi pankrot, kuid Elmar Leppa on raske läbirääkimiste laua taha saada.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed