17 juuni 2008
Jaga lugu:

Aaviksoo Rumeenia kinnistute väärtus on kasvanud 190 miljonini

Peep Aaviksoole kuuluva investeerimisettevõtte IPC Investment Groupi Romanian Land Portfolio maaprotfelli turuväärtus on käesoleva aasta viie kuuga kasvatanud 27% võrra.

Investeerimisettevõte IPC Investment Groupi poolt poolteist aastat tagasi alustatud IPC Romanian Land Portfolio Emissioon investeerimisprogrammi raames on soetatud 14 kinnistut Rumeenia väiksemates linnades ja turismipiirkondades, kokku ligi 8 miljoni euro ehk 125 miljoni krooni väärtuses.

Rahvusvahelise atesteeritud kinnisvarahindaja tehtud hinnangu alusel oli maaportfelli turuväärtuseks aastavahetusel 9,6 miljonit eurot (150 miljonit krooni) ning käesoleva aasta mai seisuga on kinnistute väärtus võrreldavate turutehingute alusel kasvanud 12,2 miljoni euroni ehk 190 miljoni kroonini. Investeerimisprogrammi sisemine tulumäär investorile küündib 24%ni aastas.

IPC juhatuse liikme Siret Soomi sõnul on IPC Romanian Land Portfolio strateegia osutunud edukaks.

„Tegime möödunud aastal teadliku valiku keskenduda oma kinnisvarainvesteeringutes Bukarestist väljapoole ning väärtuspõhine investeerimine on olnud igati õigustatud.“ ütles Soom.Juhatuse liikmesõnul on suurem tõus Bukaresti maaturul tänaseks möödas, kuid teistes Rumeenia piirkondades on kasvupotentsiaal veel jätkuvalt suur.

„Suurenev välisinvesteeringute maht, rahuldamata nõudlus kvaliteetse kinnisvara järele ning majapidamiste madal laenukoormus on tegurid, mis Rumeenia kinnisvaraturgu edasi viivad hoolimata kinnisvaraturgude madalseisust mujal Euroopas,” rääkis Soom.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee