Kuigi väliseestlasest omanik üritas kaks
aastat tagasi müüa üht Saaremaa kõige kallimat kinnisvaraobjekti, Pöide valla
Oti mõisa 87 miljoni krooniga, on müügihind langenud juba ligi 41 miljoni
kroonini.
"Huvilisi on juba olnud, kuid keegi pole konkreetseks läinud," ütleb müügiasja ajava ASi Ober-Haus Kinnisvara maakler Tauno Pajuri mõisa kohta, kus töötab ka väike hotell. Hoone on korralikult renoveeritud ja omaniku, väliseestlase Henno Parksi soov on kompleksi eest saada 40 664 000 krooni, kas hind veel langeda võib, maakler öelda ei oska.
2007. aastal üritas kinnisvarafirma Uus Maa mõisa müüa 67 miljoni krooni eest. Aasta varem oli omaniku soovitav müügihind 87 miljonit.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.