Arco rajab Lätisse uue Veskimöldre

Arco Vara teatas börsile, et rajab Riia
lähedale 86 hektari suurusele alale uue elurajooni, mida võib võrrelda
Veskimöldre projektiga.

Garkalne vald kehtestas Riia külje all Baltezers järve piirkonnas elurajooni detailplaneeringu. Krunt kuulub Riia linnale, kuid Arco Development SIA, Arco 80% tütarettevõte, omab hoonestusõigust aastani 2034.

Krundi suurus on 86 ha, millest 60 ha saab hoonestada 30% intensiivsusega, tehes maksimumehitusõiguseks suletud brutopinna näol 181 392 m2. Projekti raamatupidamislik maksumus bilansis on 0,6 mln krooni (0,04 mln eurot) ja ta on kajastatud varude kontol. Projekt pole hinnatud ei IPO ega aruandluse käigus.

„Arenduse suurus MB-3 projektis on võrreldav kunagise Veskimöldre elurajooniga Tallinnas, seega on tegemist meie jaoks väga olulise projektiga Lätis. Kõik eduks vajalik on olemas - suurepärane asukoht Riia linna külje all, hea ühendus kesklinnaga, loodav teede ja valgustuse võrgustik ning madal omahind. Ligi 4 aastat kestnud ning lõpuks edukaks kujunenud planeering annab kindlust ka teiste bilansis peituvate väärtuste realiseerimisel tulevikus,” ütles Arco Vara juhatuse esimees Aare Tammemäe.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed