Üheksa aastat tagasi Piritale ehitusloata kerkinud hiiglasliku villa seadustamiseks nõuab linnaosa, et omanik lammutaks osa hoonest.
Täpiku tee 2 omanik lubab vastutasuks maja seadustamise eest anda linnale osa oma kinnistust, mida läheb vaja tänavaehituseks, tuliseks vaidluseks läheb sel teemal tänasel eskiisprojekti avalikul arutelul linnaosa valitsuses, kirjutas Postimees.ee.
Esimest korda peatas ehitusjärelevalve kasahhi ärimehe Alekhan Albogatchijevi tuhanderuutmeetrise maja ehitustööd 1999. aastal, hoone omanikule on korduvalt tehtud ettekirjutusi ja trahve, ent ainsa tulemusena lammutas too ülemise korruse kaks meetrit madalamaks ja maja pindala ületab lubatut endiselt rohkem kui 100 ruutmeetriga.
Oktoobris 2005 ostis villa Ukraina kodanik Yevdokiya Lukyanchuk ning mullu veebruaris algatas linn detailplaneeringu, millega uus omanik soovib ebaseaduslikult ehitatud hiigelelamut tagantjärele seaduslikuks muuta.
Pirita linnaosa arhitekt Tiina Paalberg sõnas, et seniste ettekirjutuste ainsaks tulemuseks on ülakorruse lammutamine hoone maksimaalselt lubatud kõrguseni, 11 meetrini.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:44
Renoveerimine ei pea olema stressirohke projekt
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele