16. aprill 2008
Jaga lugu:

Sõnajalad tahavad naabrit ehitusõigusest ilma jätta

Äri- ja lauluperekond Sõnajalg taotleb naabruses asuva kinnistu võtmist looduskaitse alla, mis võiks maa omanikult võtta ehitusõiguse.

Viivi ja Siiri Sõnajalg esitasid koos abikaasadega keskkonnaministrile ettepaneku võtta Salme valla Laidunina hoiuala koosseisu Kadakaranna kinnistu, mille üks omanik on Viivi ja Siiri Sõnajala ema Elvi Maripuu ja teiseks omanikuks Solar Invest OÜ, kirjutas Oma Saar.

Sõnajalgade ettepanekus keskkonnaministrile seisab, et paljud tegevused Kadakaranna kinnistul viitavad kavandatavale ehitustegevusele. Oma pöördumises keskkonnaminister Jaanus Tamkivile paluvad Sõnajalad, et enne kui nende välja pakutud ettepaneku osas ei ole otsust langetatud, ei väljastaks Salme vald antud alale ehitusluba ning muid haldusakte, mis võivad ettepanekus käsitletavat maa-ala mõjutada.

“See on Sõnajalgade poolt väga ebanormaalne käitumine,” ütles Salme valla maanõunik Jüri Kluge, selgitades, et Sõnajalad kavatsevad pöördumisega keskkonnaministri poole kehtetuks muuta 2005. aastal kooskõlastatud ja kinnitatud planeeringu.

“Nad taotlevad, et kinnistu teised omanikud ei saaks sellele alale ehitada,” kommenteeris Kluge. Valla maanõuniku sõnul puudutab antud ala nelja veel valmimata majapidamist, mis on planeeringus olemas ja selleks kooskõlastuse saanud.

Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Brita Merisalu ütles, et kaitse alla võtmise taotlused ei ole sugugi igapäevased, sest enamik väärtuslikke kooslusi ja elupaiku on juba kaitse all.

Kadakaranna kinnistu üks omanikke Solar Invest OÜ esindaja Peeter Möllits ütles end teadvat, et Sõnajalad on mingisugused avaldused kinnistu kohta esitanud, kuid nende sisust ta teadlik ei ole.

Möllitsa sõnul ostis firma kehtiva planeeringuga kinnistu ja tema arvates tähendaks looduskaitseala laiendamine antud kinnitustule ning ehitustegevuse keelamine firmale kahjumit. “Kes siis selle kahju korvab?” küsis Möllits.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee