10. aprill 2008

Pirita tee äärde võib kerkida paarkümmend uut maja

Lauluväljaku ja Maarjamäe lossi vahelisele alale Pirita tee ääres võib kerkida ligi 20 uut korter- ja ärimaja, neist kõrgeimad oleksid 14-korruselised.

Ala struktuurplaani koostava VRK Projekti juhi ja linna endise peaarhitekti Igor Volkovi sõnul on peamiseks eesmärgiks märkida uute majade võimalikud asukohad, mahud ja kõrgused, samuti panna paika liiklusskeem ning määrata kvartalid, mille kaupa on mõistlik teha detailplaneeringuid, kirjutas Postimees.ee.

Volkovi väitel oleks piirkonna arengut silmas pidades halvim, kui sinna ehitataks aedadega ümbritsetud eramajad – see välistaks täielikult avaliku ruumi tekke.

Nii ongi ligi 24 hektari suuruse ala uushoonetest paljud väikese aluspinnaga kõrgemad majad ehk niinimetatud punktmajad, mille vahele saab rajada haljasalasid ning jalakäijate teid.

Ta nentis, et on struktuurplaani kokku pannes suuremate maaomanikega palju koos istunud ja nood on arhitektuuribüroo lahendusega leppinud, see aga tähendab, et paljud neist on nõustunud oma algseid suuri ehitussoove koomale tõmbama.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688