31. märts 2008

Facio Ehituse käive kasvas mullu kolmandiku

Facio Ehitus ASi auditeeritud majandusaasta aruande kohaselt oli ettevõte käive 2007. aastal 940 miljonit krooni ja tulumaksueelne kasum 77miljonit krooni. Käive kasvas võrreldes eelmise aastaga 33%.

Vaatamata kinnisvara- ja ehitusturu jahtumisele Eestis, on ettevõte sõlmitud ehituslepinguid arvestades optimistlik ning planeerib säilita 2008. aasta ehitusmahu samas ulatuses, teatas ettevõte.

Suuremad lõpetatud ehitused eelmisel aastal olid Lasnamäe Vene Gümnaasium, Infotehnoloogia Kolledž, Paldiski Rahuoperatsioonide Keskus, Piirivalvekooli hooned Murastes, Tallinna Vanalinna Hariduskolleegium, Pangapealse lasteaed, Tapa väljaõppekeskus ning Tallinna Ülikooli ühiselamu.

Tartu Postimaja ehituse eest pälvis ettevõte Tartu linnavalitsuselt ühe auhindadest konkursil „Aasta parim ehitus 2007”. „Tartu Postimaja on parimaid eelmisel aastal Tartus valminud teenindushooneid, välimuselt lihtne, kaasaegne ja materjalikasutuselt keskkonna- ja inimsõbralik,” sõnas Tartu linnaarhitekt Tiit Sild selgitusena.

Facio Ehitus AS peamiseks tegevusalaks on hoonete ehitamine peatöövõtu ja projektijuhtimise meetodil, vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitus, elektriinstallatsiooni tööd ning tütarfirmade kaudu kinnisvara arendus. 2008. aasta jaanuaris täitus ettevõttel 20 aastat Facio kaubamärgi all tegutsemisest.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688