27. märts 2008
Jaga lugu:

Ansip: Savisaare valimisega valisite maamaksu tõusu

Peaminister Andrus Ansip ütles Tallinnas teravalt päevakorda kerkinud maamaksu tõusu kommenteerides, et linlased valisid Savisaarte toetamisega ise maamaksu tõusu.

„Seadus lubab maad maksustada 0,5–2,5% ulatuses maa hinnast. Edasi on see valijate kätes, valijad on valinud volikogu ja volikogu esindab rahvast, ja kui see volikogu otsustab maamaksumäära hüppeliselt suurendada, siis saab kaudselt öelda, et see on valijate tahe olnud," ütles peaminister Ansip täna valitsuse pressikonverentsil.

Peaminister tunnistas, et valitsus saaks põhimõtteliselt kiiresti sekkuda, teha vastav eelnõu, saata see riigikokku menetlusse, kuid sel juhul peab valitsus hüvitama omavalitsustele kõik selle eelarve aasta jooksul saamata jäänud tulud.

„Ei pea mõistlikuks hüppelist maamaksu tõusu,“ sõnas Ansip, kelle sõnul maksustatakse maad väga harva ruutmeetri järgi ja enamasti kasutatakse kinnisvaramaksu.

„Ilmselt maamaks jääb alles, kuid praegu Tallinnas toimuv viitab seaduselünkadele. Liiga suur voli on antud volikogudele, kes seda maksu puht saamahimust, ilma täiendavaid teenuseid pakkumata on otsustanud suurendada. See, et50 aasta jooksul peame oma maalapi põhimõtteliselt uuesti ostma, kas on õige?“ teoretiseeris Ansip.

Ka ei pea peaminister vajalikuks maa uut hindamist, et need, omavalitsused, kes on määra 2,5%ni tõstnud, saaks veel rohkem maksu kasseerida.

„Tallinnas toimuv ei ole normaalne, kuid inimesed peavad otsustama valimistel, millist maamaksu tahavad,“ lisas ta.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee