25. veebruar 2008

Krediidiinfo: maksehäire kustutamine võtab nädala

Krediidiinfo asedirektor Alar Jäger ütles, et kui võlgu on aega olla kuid ja aastaid, pole mõtet loota, et sind maksehäireregistrist minutiga kustutatakse.

Aripaev.ee palus Krediidiinfolt selgitust, kas vastab tõele SLProductionsi väide, et nad on liisinguvõlad üle-eelmisel nädalal klaarinud, kuid need andmed pole veel Krediidiinfo hallatavasse maksehäireregistrisse jõudnud.

Krediidiinfo asedirektor Alar Jäger ütles: "Kui võlgu on aega olla kuid ja aastaid, pole mõtet loota, et maksehäireregistrist minutiga kustutatakse."

"Vahel tuleb inimene, maksekorraldus näpus ja tahab, et meie võla ära kustutaks," rääkis Jäger. Pankade ja liisingufirmadega on Krediidiinfol kokku lepitud, et nad uuendavad maksehäireinfot vähemalt kord nädalas. Kui võla sissenõudmisega tegeles aga kohtutäitur, käib info enne panka jõudmist ka tema käest läbi.

Samas, liisingu- ja laenuvõlad ei satu maksehäireregistrisse enne kui nende tasumise kuupäevast on möödunud vähemalt 45 päeva. Tavaliselt ootavad pangad maksehäire avalikustamisega kaks kuud.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688