Ameerikanurga Äripargi projekteerivad norrakad

Süda Maja allkirjastas koostöölepingu Norra
arhitektuuribürooga AMB Arkitekter, kes koostab Ameerikanurga Äripargi
arhitektuurse projekti, teatasid pooled.

Varem on ettevõte Eestis projekteerinud Ülemiste kaubanduskeskuse.

„AMB Arkitekter töötab välja Ameerikanurga Äripargi sisese paigutuse, määrates ära hoonete asukohad, pargisisesed liiklusskeemid, parkimisplatside ja haljastuse paigutuse,“ ütles Veiko Murruste. „Lisaks töötab AMB välja arhitektuursete lahenduste lähtekohad hoonete projekteerimiseks ning koostab omapoolse nägemuse materjalide ja värvide valiku, siltide kujunduse ning haljastuse põhimõtete kohta. Edasine projekteerimistöö põhineb AMB väljatöötatud alustel, kuid sõltub hoonete tulevaste omanike ja/või operaatorite konkreetsetest soovidest ja vajadustest.“

„Pöördusime AMB Arkitekteri poole, sest otsisime pikaajalise rahvusvahelise kogemuse ja põhjalike äripargi planeerimise teadmistega arhitekte, kes tagaks Ameerikanurga Äripargi funktsionaalsuse ja optimaalseima kasutuse,“ ütles Murruste. „Arhitektuuribürool on pikaajaline kogemus Skandinaavias ning ettevõte on teinud palju töid ka Riias.“

AMB Arkitekter on asutatud 1983. aastal. Büroo on spetsialiseerunud ostukeskuste projekteerimisele. AMB meeskonnas on 50 töötajat 17 eri rahvusest. 2005. aastal avati AMB International kontor Riias.

Ameerikanurga Äripark on 85 hektari suurune äripark, kuhu rajatakse kaubandus-, lao- ja (väike)tootmishooned. Ameerikanurga Äripark asub Rae vallas, Jüri asula vahetus läheduses, 10 km kaugusel Tallinna linnapiirist.

AS Süda Maja on 1999.aastal asutatud ettevõte, mille põhitegevusteks on kinnisvara arendamine ja haldamine. Süda Maja põhineb 100% Eesti investorite kapitalil.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed