Ülenurme vald: oleme korduvalt keelanud ehitada

Tartumaal asuva Ülenurme valla ehitusnõunik
Tiit Lukas ei näe Muhu vallavolikogu plaanis keelata arendustegevus
miljööväärtusliku küla lähistel midagi erilist ning ütleb, et Ülenurme vald on
korduvalt põllu peale ehitamist oma otsustega piiranud.

“Loomulikult,” vastas ehitusnõunik aripaev.ee küsimusele põllumaale ehitamise keelamise kohta. Samuti räägib Lukas, et põllumaa väärtuslikkus pannakse paika valla üldplaneeringuga ja kui see olemas, on juba väga lihtne vastavalt olemasolevale planeeringule keelduda.

Lukas ütleb, et peamiselt on keeldutud detailplaneeringutest, kui plaanitav ehitud ei ole perspektiivikas. “Mingi suvalise põllu peale tahetakse ehitada üks tükike,” rääkis ehitusnõunik ning lisas, et ühe eramu ehitamiseks asulast eemale on vaja kanalisatsiooni ja teid teha sinna ning see pole mõttekas.

Keeldumise põhjusena tuua miljööväärtuslikku ala lähedust või sellega kokkusobimatust ei ole Tiit Lukase sõnul probleem, kuna nende vallas on mitmeid miljööväärtuslikke alasid ning selleks võib osutudaka väljakujunenud asustus.

Üldiselt Ülenurme vald Tartu linna pideva laienemise vastu nende valla maadele ei ole. “Linn pressib peale, see on paratamatus,” kommenteeris Lukas ning lisas, et jõukuse kasvamisel kolivad inimesed kohe näiteks Annelinna linnaosast (Tartu linnas-toim.) Ülenurme valda oma majadesse.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed