Saaremaa kinnisvarafirmad: praegu on õige aeg osta

Saaremaa kinnisvarafirmade esindajad
usuvad, et saare kinnisvara hinnalangus on saavutanud põhja, kirjutas Meie
Maa.

Kinnisvarafirma Saare Partner maakler Guido Grass usub, et suuremat langust ei tule. “Pigem on peatunud tormiline hinnatõus, mis valitses turul lähiminevikus, kus hinnatõus ületas kohati 10% kuus ja uste taga korraldati maakleri eestvedamisel oksjoneid,” lausus Grass.

Uus Maa Kuressaare esinduse juhataja Jaana Rauniste osutas, et kinnisvarahinnad mõnes sektoris langevad, mõnes isegi tõusevad, kuid üldises mõttes stabiliseeruvad. “Uusarenduste hinnad on elamispindade osas veel kõrged. Siin võib ette tulla hinnakorrektuure. Hetkel soovitame arendajatele väljamüügihindu 20 000–25 000 kr/m²,” rääkis Rauniste.

Vestman Kinnisvara Kuressaare esinduse peamaakler Marju Lõbusa sõnul ei ole seisak turul tingitud üksnes hindadest, vaid turu aktiivsust mõjutab oluliselt laenuraha kallinemine ja karmistunud laenutingimused.

Jaana Rauniste prognoosi kohaselt on Saaremaa kinnisvaraturg I poolaastal suhteliselt tagasihoidlik, inimesed on ootusärevuses. “Teiseks poolaastaks on prognoosid positiivsed ja sellest n-ö madalseisust väljatulek möödub kiiremini, kui arvata oskame,” pakub ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed