Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Seoses maareformi kiirema lõpetamise
vajadusega ja maade riigiomandisse jätmise menetluse kiirendamisega tuleb
täpsustada jätkuvalt riigi omandis olevad maad ja need koos kohalike
omavalitsustega kaardistada.
“Enamik omavalitsusi on selleks juba koostöös maa-ametiga alustanud ettevalmistusi,” märkis keskkonnaminister Jaanus Tamkivi. „Koostöö tulemusel peaksid kohalike omavalitsuste esindajad hakkama kandma andmeid maa-ameti digitaalsesse kaarti. Seejuures on oodatud ka omavalitsuste ettepanekud selle kohta, millised maad tuleks esmajoones anda riigi poolt tsiviilkäibesse, tagades seega kohaliku omavalitsuse territooriumitel ka jätkusuutliku arengu.“
Selgem ülevaade reformimata riigimaade kohta peaks valmima märtsi keskpaigaks. Andmebaasi põhjal on keskkonnaministeeriumil võimalik arvestada kinnisasja müügi enampakkumise korraldamisel kohalike omavalitsuste arvamust ja soovi, teatas keskkonnaministeerium.
Rohesertifikaat on Eestis kinnisvara arendamisel muutumas järjest olulisemaks ning uute hoonete puhul on LEED või BREEAM sertifikaat juba paljudele arendajatele ja investoritele iseenesestmõistetav eesmärk, kuigi tegemist ei ole seadusest tuleneva nõudega, vaid eestvedajateks on ambitsioonikad ja teadlikud kinnisvaraarendajad.