14. jaanuar 2008

Viljandi vajab raha veekeskuse ehitamiseks

Viljandi linnavalitsus kuulutas välja enampakkumise Riia mnt 66 kinnistule alghinnaga 32 miljonit krooni, et leida finantseering veekeskuse rajamiseks.

Viljandi linna maakorraldusteenistuse juhataja Andres Makku ütles, et linna kinnistu on pandud enampakkumisele ainult rahateenimise eesmärgil veekeskuse rajamiseks.

Makku sõnul ei pea linn omama tervet veekeskuse kompleksi, vaid investeerib osaliselt, näiteks basseini ehitusse. „Katsetajaid on palju olnud, aga senini pole veekeskuse rajamisest midagi välja tulnud,“ ütles Makku.

„Ei tea, palju enampakkumisest võib tulla, see on riski peale minek,“ märkis juhataja. „Kui saaks alghinna pakkumise või selle lähedal, oleks hästi,“ lisas ta. Pakkumisi loodetakse saada üle Eesti.

Enampakkumisel olevale kinnistule Riia mnt 66 ei plaanita ehitada veekeskust, vaid linna arengut arvestades võiks sinna rajada kaubanduskeskuse.

„Kui erasektor hakkab veekeskust ehitama, siis oleks asukoha valikut palju, kuid linnal pole palju maad,“ rääkis Makku.

„Kui kõik läheb plaanipäraselt ja jaanuari lõpuks on enampakkuja olemas, siis sügisest võiks veekeskuse ehitus pihta hakata,“ ütles ta.

„Viljandi linnale on ujulat vaja, praegu peame läbi ajama ühe kooli basseiniga,“ ütles Makku. „Miks meie inimesed peaksid minema Pärnu või Tartu veekeskustesse?“ lisas ta.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688