Pärnu luksuspansionaati soetas korterid ka Kristjan-Thor Vähi

Möödunud aastal Pärnu rannarajooni, Seedri
tänavale ehitatud pansionaati on ostnud teiste seas korterid ka
kinnisvaraärimees, olümpiavõitja Kristina Ðmiguni abikaasa Kristjan-Thor Vähi.

Luksuslikkus pansionaadis on kinnistusregistri andmetel Vähi firmadel Baltic Property Fund ja KTV Holding kokku kaks korterit.
Pansionaadi 47 korterist on müümata veel 14. Lisaks kinnisvaraturu jahtumisele on ilmselt üheks põhjuseks ka korterite soolane hind.
Näiteks 3-toaline üle 80 ruutmeetrine korter maksab pansionaadis 3,9 mln krooni. 2-toalised korterite hinnad algavad 2,3 ja küündivad kuni 2,8 mln kroonini. Ruutmeetri hind ulatub üle 47 tuhande krooni.
„Kortereid on ostnud nii soomlased, Venemaa kodanikud aga ka eestlased,“ ütleb maakler Ingmar Saksing. Ostjate seas on nii eraisikuid kui firmasid, kes tõenäoliselt plaanivad kortereid tulevikus näiteks välja rentida. Tema sõnul on veel müümata 14 korterit.

„Me anname ka kortereid rendile. Näiteks 2-toalise korteri rent ööpäevas on 3000 krooni. Kui rentida kuuks ajaks, on summa 15 000 krooni,“ selgitab Saksing.
„Klassikaline kortermaja see muidugi pole. Tegemist on nn puhkekinnisvaraga, kus saab kasutada näiteks portjee-ja koristusteenust. See on sesoonne äri ja ilmselt elab maja rohkem suviti. Möödunud suvi oli küll vaikne, kuid loodame, et eeloleval suvel on siin rohkem elu,“ räägib Saksing.
Korteri on ostnud ka sinna Baltika juhatuse liige Boriss Loifenfeld. Lisaks omavad seal kortereid sellised firmad nagu TulijaVesi (Ülle ja Priit Hanson), Laurenberg Invest (Kaire Kopli), Canderos Trade (Marko Lastik), Euronext Consulting (Marek Pärtel), TJ Invest (Tiia Juurmann), notarid Sirje Orman, Tea Türnpuu ja Marje Jürioja ja maakler Ingmar Saksing ise jpt.

Seedri tn 4 maja on esitatud üheks „Aasta betoonehitis 2007“ nominendiks. Võitja kuulutatakse välja betoonipäeval, 12. märtsil. Pansionaadi lasi ehitada Hotell Pärnu, ehitaja oli YIT Ehitus, kokku läks ehitis maksma ligi 100 mln kr.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed