Hollandi on võtnud plaani ehitada 156 miljardit krooni väärt oleva tulbikujulise saare. Tulbisaare pooldajate arvates annab see Hollandi ettevõtetele hea võimaluse näidata oma oskusi ehitada vette, mis praeguse kliima soojenemise juures on oluline oskus.
„Me oleme näljased maa järele. Suur ala vajab väljaehitamist,“ ütles Kristlike demokraat Joop Atsma, kes on sponsoreerinud Põhjamere ehitust, vahendas Reuters.
Tulbikujulise saare hektari hind võib potentsiaalselt väärt olla 10 miljardit eurot ehk 156 miljardit Eesti krooni, mis oleks piisav tasumaks projekti ehitamiseks kulunud summad. Atsma sõnul ähvardab kõrge maahind tõugata Hollandi maailma kolmanda suurima põllumajandussaaduste eksportija kohalt.
„Loomulikult see on kallis investeering aga praeguse tehnoloogia juures võimalik,“ ütles uuendusmeelne Maria Hennmann tulbikujulise saare kohta
TNS NIPO uuringu andmetel kardavad Hollandlased üleujutusi rohkem kui terroriste aga paljudel on siiski usk, et Hollandi kogemus ja tehnoloogia suudab neid kaitsta vee eest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.07.26, 17:01
Rasketehnika turul loeb üha vähem ostuhind ja üha rohkem partneri võimekus
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele