Saksa politsei arreteeris 60aastase korteriomaniku pärast seda, kui avastati, et mees on aastakümneid jälginud kaamerate ja mikrofonide abilüüriliste tegevust.
Mees paigaldas jälgimisseadmed 10 aastat tagasi magamistubadesse, vannitubadesse ja eluruumidesse kahes Ingolstadti korteris, kirjutas Reuters. Korteriomanik salvestas seitsme praeguse ja endise üürilise tegemisi, muuhulgas jäid lindile lugematud üüriliste külalised.
Üks tema üürilistest avastas „lutikad“, kui korterit koristas. Mees arreteeriti süüdistatuna privaatsuse rikkumises. Korteriomanik tunnistas, et ta on salvestanud üüriliste ja nende külaliste elu.
Politsei kahtlustab, et mehel olid seksuaalsed motiivid. „Miks keegi peaks magamistuppa kaamera peitma? Kas näha, et seda koristatakse korralikult?“ mõtiskles Saksa politsei esindaja Ulrich Poepsel.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.07.26, 11:00
Eestlaste loodud nutikas ventilatsiooniseade paneb sisekliima tubade kaupa elama
Airi ventilatsioonisüsteemi looja Indrek Anseli sõnul ei otsi teadlik koduomanik tänapäeval pööningule lihtsalt mürisevat torustikku, vaid intelligentset terviklahendust. Eestis välja arendatud Airi süsteem viib ventilatsiooni uuele tasemele, juhtides sisekliimat täielikult automaatselt ja ruumipõhiselt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele