Tallinn müüb enampakkumisel kolm magusat kinnistut

Tallinna elamumajandusamet pani
enampakkumisel müüki kolm magusat kinnistut, mille müümisest plaanitakse teenida
vähemalt 130 miljonit krooni.

Esimene kinnistu asub Rahukohtu tn 5 ning kuulub Tallinna vanalinna muinsuskaitseala territooriumile. Tegemist on Toompea põhjanõlva ääres asuva kinnistuga, millest ilmunud kuulutuse alusel on 80% elamumaa ja 20% ärimaa.

Krundil asub 2-korruseline (osaliselt 1-korruseline) hoonekompleks, mis paikneb kolmest küljest mööda krundipiire, ulatudes piki kinnistu idapiiri järsaku servani.

Hoonekompleks ei ole tunnistatud arhitektuurimälestiseks, kuid asudes Tallinna vanalinna muinsuskaitseala territooriumil, omab see suurt tähtsust Toompea ja kogu vanalinna arhitektuurse ansambli lahutamatu osana.

Kinnistu järsakupoolses osas asub Patkuli vaateplatvorm. Kinnistu alghinnas enampakkumisel on 60 miljonit krooni.

Teiseks müüb Tallinna linn Tartu mnt 87d kinnistut, kus praegu asub Kommest Autokeskused OÜ Sikupilli Müügi- ja Hooldekeskus.

Alates 27. oktoobrist 1998 on kinnistusregistrisse hoonestusõiguse omanikuna kantud Jaanus Saarlaidile kuuluv AS HALTRON GRUPP.

Tallinna elamumajandusameti andmetel on selle kinnistu alghind kirjalikul enampakkumisel 49 miljonit krooni.

Kolmandana läheb müüki Tallinna linnale kuuluv Anni tänav 16 kinnistu Lasnamäel, mis kujutab endast ärimaad, mis on osaliselt kaetud asfaltiga.

Kinnistu alghinnaks enampakkumisel on 20, 4 miljonit krooni.

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti 06. juuli 2007 kirja nr 2-3/1996 kohaselt jääb Anni tn 16 kinnistu Tallinna üldplaneeringu järgi korruselamute alale ning koostamisel oleva Lasnamäe elamualade üldplaneeringu alale.

Nimetatud kinnistu täpsem ehitusõigus tuleb määrata detailplaneeringuga. Krundile võib kavandada 10-14-korruselised elamud kõrgusega kuni 45 m.

Tallinnas Elamumajandusameti andmetel on enampakkumine Anni tn 16 ja Tartu mnt 87d kinnistutel juba teistkordne, sest eelmisel korral enampakkumine ostjate puudumisel nurjus.


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed