Savisaar: algul tundus Viru Poja ehitamine hea mõte, enam mitte

Tallinna linnapea Edgar Savisaare sõnul on
Tallinna arendamine nagu ilupuu kujundamine, millega tegeldes tuleb vaadata
eelkõige homsesse ja väljapoole Tallinnale seatud füüsilistest
linnapiiridest.

„Ka tallinlane ise areneb ja muutub ajas. Näiteks 7-8 aastat tagasi arvati, et Viru Poja ehitus on hea mõte, aga täna on niiüldsuse kui ka linna arvamus teine ning see näitab, kuidas aeg muutub ja meie sellega koos,“ rääkis linnapea ajaga kaasas käivast Tallinnast.

„Täna me arendame sellist linna, mis vastaks meie tänasele ja homsele soovile,“ on linnapea seisukoht. Savisaar lisas, et januneme kiire kasvu ja muutuste järele ning eilne Tallinn ei ole prioriteet.

„Tänapäeva linna arendamist võib võrrelda ilupuu kujundamisega,“rääkis Savisaar ning ütles, et seda tuleb teha oskuslikult, sest ainult siis on tulemus nauditav.

Temasõnul hoolitseb kiiresti kasvav linn ise selle eest, et meil ei tuleks puudu uutest väljakutsetest, ning lisas, et vaatamata koolibussiprojektile Viimsi ja kesklinna vahel, mis sai tehtud, on linn juba uusi liiklusprobleeme tekitanud.

„Mida minu jaoks tähendab Tallinna ääretus? Mitte eilset päeva ja isegi mitte tänast päeva, vaid homseid tegemisi ja nende kujundamisi. Mitte alati mind ei mõisteta ja mitte alati ei tulda minuga kaasa,“ rääkis Savisaar, kuid tõdes enesekindlalt, et mõnekümne aasta pärast on enamus temaga tehtud muudatuste suhtes nõus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed