Kruuda tahab müüa Kalevi kvartali riigile

Kommi-ja meediaärimees Oliver Kruuda ning
tema äripartner Mati Tusov saatsid firma nimel peaministrile ja
ministeeriumidele kirja, kus pakuvad riigile osta ära endine kommivabriku maja
koos kõrvalkinnistutega. Ükski riiklik osapool ostuhuvi aga ei tunnista.

Oliver Kruudale kuuluv Kalev REC ja OÜ Raldon, mille omanikuks on Kruuda hea tuttav, kinnisvaraärimees Mati Tusov saatsid novembri alguses erinevatele riigiasutustele kirja, milles pakuvad riigile osta nn Kalevi kvartali alates Pärnu mnt 139 ja sellega kaasneva Kohila ja Järvevana tänava vaheline kinnistu. Krundi väärtuseks loetakse kuni 200 mln krooni. Kirja sai peaminister Andrus Ansip, justiitsminister Rein Lang, siseminister Jüri Pihl, samuti Riigi Kinnisvara juht Jaak Saarniit.

„Käesolevaga soovime Teile tutvustada ideekavandit riigi jaoks strateegiliselt oluliste asutuste koondumisest ühte piirkonda tõhustamaks asutustevahelist koostööd ja tagamaks asutuste maksimaalne turvalisus,“ seisab Kruuda alluva Peeter Lillestiku ja Tusovi allkirjaga kirjas.

2003. aastast rendib endises kommivabriku majas ruume Politseiprefektuur ja Piirivalveamet, riik maksab selle eest renti 35 mln aastas. Toona sõlmiti leping ilma riigihanketa ja 20 aastaks.

Kiri lõpeb ostu-müügitehingu pakkumisega riigile, kuna riigil oleks omanikuna parem nii funktsionaalselt kui logistiliselt selle piirkonna eelised ära kasutada.

„Oleme pakkunud seda kinnistut rendile paljudele riigiasutustele, kuid meediapoliitilise riski tõttu on sellest keeldutud,“ ütleb Kruuda. „Minu arvates on riigil kasulik ja otstarbekas see ära osta,“ selgitab ta.
Mis hinnaga Kruuda ja tema äripartner Mati Tusov, keda Äripäeval ei õnnestu tabada kinnistu müüvad, Kruuda ei ütle.

Loe pikemalt homsest Äripäevast.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed