Porgandipõllust saab Tallinna suurim ehitusplats

Haabersti ringi juurde tuleb elurajoon
ca 6000 leibkonnale.

Haabersti halduskogu kooskõlastas teisipäeva õhtul hoonestus- ja maakasutusplaani Pikaliiva piirkonnale Haabersti ringi vahetus läheduses, Paldiski maantee, Rannamõisa tee ning Harku järve vahel.

"Praegu valdavalt söötis kunagine porgandipõld saab lähiaastate Tallinna suurimaks ehitusplatsiks," ütles halduskogu liige Taavi Rõivas. "Kokku tuleb piirkonda üle 800000 ruutmeetri hoonestust, uue kodu leiab ca 6000 leibkonda." Lisaks elamute rajamisele on ette nähtud ka ulatuslikud sega- ja teenindusfunktsiooniga alad, kuhu võib ehitada näiteks kaubanduskeskuseid või spordihalle. Harku järve äär jääb jätkuvalt vaba aja veetmise funktsiooni teenivaks rohealaks.

Rõivase sõnul on väga oluline, et ca 100 hektari suurusele alale otsustas linn tellida hoonestuslahenduse juba enne ükskikute kruntide detailplaneeringute menetlemist. "Selline kokkulepe annab kindluse, et ala lahendatakse ühtse ja kokkusobiva tervikuna. Loodan, et tulevikus saab suurte piirkondade tervikvaade tavapäraseks ning kaootiliselt killustunud planeerimist on üha vähem."

Praegu valdavalt hoonestamata Pikaliiva piirkond asub Väike-Õismäe ja Harku järve vahetus läheduses, seal asub Arigato spordihoone, BMW keskus ja ehituskauplus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed