Arakas ja Tomingas omavolitsesid Kuressaare lossi vallikraavis

Eesti tuntuima kinnisvarafirma Arco Vara
juhid Arti Arakas ja Richard Tomingas lasid neile kuuluva Ekesparre hotelli
soojustamiseks omavoliliselt paigaldada Kuressaare lossi vallikraavi
maaküttetorustiku.

Arti Arakas väidab, et kõik vajalikud load küttesüsteemi rajamiseks on olemas. “Oleme linnalt selleks saanud ehitusloa,” kinnitas ta. Linnavalitsus omalt poolt väidab, et ehitusluba oli antud hotelli ja selle ümbruse kordategemiseks, mitte vallikraavi põhjamutta soojust ammutama pandud torude paigaldamiseks, kirjutas Meie Maa.

“Kahjuks rääkisid nad oma mõttest linnavalitsusele vaid suusõnaliselt, vajalikud dokumendid jäid aga vormistamata,” lausus Kuressaare linnavalitsuse ehitusjärelevalve insener Aivo Kesküla.

Torustiku paigaldamiseks tulnuks taotleda linnalt maakasutusluba ja plaanidest teavitada ka muinsuskaitseametit, kuid seda hotelliomanikud ei teinud.

Torud avastati juhuslikult, kui suvel vallikraavi veetaimedest puhastanud amfiibniiduk sattus vallikraavi põhja veetud torudele. Torudele kulgemiskoha tegemiseks on mindud kallale ka muinsuskaitsealusele kaitsevallile.

Arco Vara omanike Araka ja Tominga juhitav Euro Houses Development OÜ pole muinsuskaitseameti Saaremaa vaneminspektori Rita Peirumaa sõnul muinsuskaitset teavitanud torustike paigaldamisest vallikraavi.

"Seal on linnaga väike möödarääkivus," selgitas Arakas. “Eks paistab, kuidas see asi laheneb. Kui linnale tõesti pole vaja taastuvenergia projekti, võime ju panna Saaremaale ka masuudimahutid liikuma. Ma ei saa aru, miks ajakirjandus selliste asjade vastu üldse huvi tunneb. See näiteks ei huvita, et oleme seisnud hea selle eest, et linnuse juurde viiva silla kohta ekspertiis tellida.”

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed