Riik hakkab kõrgetele riigiametnikele
teises linnas üüritud eluaseme kulusid hüvitama senisest 2000 krooni võrra enam.
Valitsus tõstab ministrite ja teiste riigivõimu tippude üürikorteri hüvitamise piiri Tallinnas 7000 kroonini ning Tartus ja Pärnus 6000 kroonini kuus, kirjutas Postimees.
Korteri kompenseerimine puudutab ainult neid valitsuse liikmeid ja riigiametnikke, kelle alaline elukoht asub väljaspool töökohta.
Vajadusel on korteriüüri kinnimaksmine ette nähtud õiguskantslerile, riigikontrolörile, riigisekretärile, ministeeriumi kantslerile ja maavanemale.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Praegu saab seda hüvitist seitse ministrit, kelle puhul rakendub rahandusministeeriumis valminud määrus tagasiulatuvalt 5. aprillist ehk valitsuse ametisse astumise päevast.
Eelnõude autorid tuginevad kinnisvarabüroos Uus Maa koostatud ülevaatele, mille järgi on Tallinnas korterite üürihinnad tõusnud viimase poole aastaga kümnendiku võrra ega ennusta lähiaegadel hinnatõusu aeglustumist.
Seotud lood
Eesti perefirma Bauroc, mis on Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja, tuli eelmisel aastal välja uue tooteperega, mille süsiniku jalajälg on raudbetoonpaneelist 10 korda väiksem, kuid ettevõttel on veelgi ambitsioonikam plaan jõuda CO2-neutraalsete või lausa negatiivse jalajäljega materjalide tootmiseni.