Iirimaa kõrgeimaks hooneks saab U2Tower

Kuulsa bändi U2 liikmed on osalised
kõrghoone rajamisel pealinna Dublini Dockslandi linnaosas, hoone tuleb
120meetrine, selgus Dublin Docksland Development Authority kodulehelt.

Linnavõimude esindaja Dublin Docklands Development Authority (DDDA) teatas täna, et on valinud U2Tower`i ja Britain Quai Building`i rajajaiks esialgselt Geranger Ltd. Sellesse konsortsiumi, mis ehitised finantseerib, projekteerib ja ehitab, kuuluvad Ballymore Properties, Patrick McKillen ja August Partners, viimase osanikud on bändi U2 ja selle mänedzhmenti liikmed. Hoone saab unikaalse asukoha Liffey ja Dodderi jõe ning Grand Canali kohtumiskohal.

Foster + Partners arhitektid on välja pakkunud lahenduse, kus peale hotelli-, kaubandus- ja elamispindade on 100 meetri kõrgusel avalik vaateplatvorm, hoone kõrgeim osa jääb aga U2 stuudiole. Briti arhitekti Norman Fosteri juhitud arhitektifirmal on ette näidata hulk suurehitisi üle maailma.
DDDA juht Paul Maloney avaldas rahulolu suure tähelepanu peale, mida projektis on pööratud rajatise sotsiaalsele poolele, sealhulgas kättesaadava hinnaga korterite pakkumisele. Nüüdseks lõpule jõudnud konkursi käigus muutusid tingimused oluliselt, näiteks kasvas märgatavalt ehitusalune pind ja kõrgus kerkis 60 meetrilt 120-le.

Ehituse maksumuseks hinnatakse üle 200 mln naela, algusajaks 2008 ja valmimiseks 2011.


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed