DnB NORD Eesti juhataja: nõudlus korterite järele pole vähenenud

DnB NORD Panga Eesti juhataja Hans Pajoma
tõdeb uut koostöölahendust Arco Varaga kommenteerides, et nõudlus korterite
järele pole vähenenud, vaid pakkumine on oluliselt suurenenud.

„Tänases turusituatsioonis on oluline tõdeda, et nõudlus korterite järele ei ole vähenenud, lihtsalt pakkumine on oluliselt suurenenud,” kommenteeris Pajoma. Samas märkis ta, et pank hindab kõige olulisemaks klientide võimet tasuda oma laenumakseid. Antud võimalus on tema sõnul suunatud eelkõige suurema maksevõimega klientidele.

Arco Vara Investeeringute juhatuse liikme Veiko Taevere sõnul andis Eesti turul täiesti unikaalsete toodete väljatöötamiseks impulsi asjaolu, et pakkumismahtude kasvu ning karmistunud finantseerimistingimuste foonil on inimestel vana korteri müügi ning sobivate finantseerimislahenduste leidmine varasemast keerulisem ning müügiperiood loodetust pikem.

Lisaks on hulk inimesi, kel korralik palgatase ning maksevõime, kuid uue kodu soetamiseks vajalikku sissemakse osa raske leida. „DnB NORD Pangal ontaoliste projektide rahastamise pädevus tänu Skandinaavia emapangale väga tuttav,” lisas Taevere. Tema sõnul on toote väljatöötamise taga usk pikaajalise ja hea asukohaga arendusprojekti väärtusesse. „Selle projekti ideoloogiline autor on tegelikult meie klient. Ja kuigi sellised müügitoetused on maailmas väga levinud, oleme Kodukolde projektis taolise pakkumiseni jõudnud just maaklerite kaudu klientidelt saadud tagasisidelt. Karmistunud tingimuste valguses on oluline leida paindlikkus, et turgu aktiviseerida,” lisas Taevere.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed