• 14.10.07, 13:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Sotši maaomanikud protestivad sundvõõrandamise vastu

Adleri lähedal kogunes lõppeval nädalal ligi 500 inimest miitingule, et protestida olümpiaküla aluse maa sundvõõrandamise vastu, teatas Gazeta.ru.
Interfaks täpsustas, et kogunemine toimus Sotši tulevase olümpiaküla territooriumil. 40 majaomanikku on juba kätte saanud teate, et nende kodud jäävad ehitusele jalgu.
Miitingulised nõudsid väljatõstmisotsuste tühistamist ning õigust maa sundvõõrandamist kohtus vaidlustada. Ühtlasi ütlesid nad, et äravõetud maale kavatsetakse ehitada luksusmajad. Kokkutulnud lugesid ette ka pöördumise Venemaa valitsuse ja Rahvusvahelise olümpiakomitee poole.
Lenta.ru märkis, et osadel esinejatel polnud maa omandiõigust veel vormistatud ja need tahtsid võimult selleks abi. Vastuseks ütles Adleri omavalitsusjuht, et nemad pole dokumentide vormistamist takistanud ja miitingut rahastab kommunistlik partei.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Olümpiaküla ehitamiseks kavandab Venemaa spetsiaalse seaduse vastuvõtmist, mis lihtsustab ja lühendab maade sundvõõrandamist. Riikliku ettevõtte Olimpstroi andmetel võetakse kohalikelt ära umbes poolteist tuhat maatükki. Ainuüksi sellesse piirkonda jäävas Rossija sovhoosi külas elab umbes 2500 peret.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.12.25, 10:38
Tammer 30: Eesti väiketootjast Skandinaavia tööstuse usaldusväärseks partneriks
Tänavu 30. tegutsemisaastat tähistav pereettevõte Tammer OÜ tõenäoliselt ehitus- ja laevatööstuses tutvustamist ei vaja. Ettevõtte arengut on algusest peale vedanud strateegilised investeeringud innovatsiooni, tootearendusse ja töötajatesse, mis on loonud võimaluse koos muutuvate turgude ja tehnoloogiatega kasvada. Kuidas aga sai kohalikust väikefirmast Põhjamaade suurim projektipõhine metallustevalmistaja, mis ekspordib 90% oma toodangust?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele