Metro Capital pani pisiarenduse müüki

Varahaldus- ja kinnisvaraarendusfirma Metro
Capital müüb Tallinna kesklinnas pisikese kortermaja arendusprojekti, kuid firma
esindaja kinnitusel pole müügi põhjuseks kehv turuseis.

Müügis olev arendusprojekt asub Raua tänaval ja praegu on seal kahekorruseline puumaja, kus vähemalt hiljuti elasid kolm sundüürnikku, kirjutab Äripäev.Kinnistu kuulub firmale Raua 10 OÜ, mille omanikud on samad mis Metrol: Arle Mölder, Sulo Nigul ja Madis ja Mart Habakuk.

Arendaja: müügi põhjus pole seotud tasuvusega
Raua 10 OÜ esindaja Kuldar Gil ei tahtnud müügi põhjusi öelda. "See on kindlasti hea tasuvusega projekt ja me ei müü seetõttu, et pole mõtet ehitada," sõnas ta. "Põhjus on hoopis keerulisem, mis ei puutu projekti headusse." Tema sõnul pole müügi põhjus seotud ka juriidiliste küsimustega.

Oma eelmise aasta majandusaruandes hindas Raua 10 OÜ kinnistu ümber 10 miljonit krooni kallimaks ja seetõttu tekkis firmas 10 miljoni kroonine puhaskasum. Dividende ei makstud. Firma üks omanikke Sulo Muldia eile vastamiseks aega ei leidnud ja Arle Mölderi mobiil oli kinni.

Arendaja: müügi põhjus pole seotud tasuvusega
Arendaja küsib selle 1300ruutmeetrise kinnistu lõpuleviidud detailplaneeringu eest 25 miljonit krooni. Detailplaneeringut pole veel kehtestatud, kuid esialgsete kavade järgi tohib sinna ehitada 4-5korruselise äripinnaga elumaja 28 korteriga ja maa-aluse parklaga.

Arvestades Metro suurt arendusmahtu, on Raua 10 üks pisemaid. "See on minu isiklik arvamus, aga ilmselt on projekt neile liiga väike," sõnas Arco Vara maakler Kersti Meri, kes objekti müüb.


Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed