Statistikaameti juhtivstatistiku Siret
Sarapuu sõnul on kaubanduspindade üüri langus veidi üle 35% tingitud väga
vähesest rendilepingute sõlmimisest kinnisvarafirmade vahendusel.
Antud juhul kajastus II kvartali kaubanduspindade rentimises kõigest kolm tehingut, millest kaks olid kesklinnale kohase hinnatasemega ja üks madalamaga. Sellest ka drastiline langus.
Veel lisas juhtivstatistik, et üürilepinguid, mida nende andmed kajastavad, on väga vähe, kuna enamik tehinguid tehakse ilma kinnisvarabüroota. Nende andmed sõltuvad aga otseselt kinnisvarabüroodelt saadud andmete töötlusest. Seega ei saa kindlaks teha kaubanduspindade üürihindu turul.
Seotud lood
Tööstus- ja logistikasektoris mõõdetakse edu sageli kiiruse ja efektiivsusega, kuid nende taga on ka detailid, millele kahjuks liiga harva mõeldakse. Märkama hakatakse neid alles siis, kui need ühel hetkel enam ei tööta. Üks katkine uks või tõrkuv laadimissüsteem võib aga peatada terve töövoo, tuues kaasa ajakulu ja korraliku rahalise kahju.