Eile õhtupoolikul lõi ekskavaator oma
teraslõuad neli aastat tagasi Köleri tänavale kerkima hakanud maja seina.
2004. aastal hakkas Haveli Invest Köleri 2 krundile ehitama kuuekorruselist betoonmaja, ehkki linnavalitsus oli loa andnud vaid ühekorruselise puumaja ümberehitamiseks, kirjutas Postimees.
Naabermajade elanikud, kelle arvates ehitatav maja ümbruskonda ei sobinud, andsid asja kohtusse.
Riigikohtusse välja jõudnud vaidluse võitnud linnavalitsus tegi kevadel Haveli Investile korralduse maja 1. juuniks lammutada, kuid käsku ei täidetud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Teadlikkuse tõus energiatõhususe osas on viimase 20–30 aasta jooksul teinud läbi märkimisväärse arengu. Kui sajandivahetuse eel piirduti sageli üksikute töödega, näiteks akende vahetamisega, siis tänapäeval lähenetakse hoonete uuendamisele terviklikult – alates välispiirete soojustamisest kuni nutikate tehnosüsteemideni. Termopilt OÜ juhi Toomas Rähmoneni sõnul on aastatega kogunenud palju väärtuslikku kogemust, mis aitab rekonstrueerimist teha järjest läbimõeldumalt ja tõhusamalt.