Ober-Haus Kinnisvara, Sorainen Law Offices
ja Deloitte ühine kinnisvaraülevaade räägib, et Tallinnas kasvas korteriüür
eelmisel aastal 20%.
70 ruutmeetrise kesklinnakorteri kuuüür kasvas 2006. aastal 20%, ulatudes 575 eurost 765 euroni. Odavamad korterid on möbleerimata, kallimad möbleeritud.
Nõudlus on palju kõrgem, kui uute korterite pakkumine, märgib ülevaade.
Tallinna äärelinnas otsitakse kahe- ja kolmetoalisi üürikortereid. Enamus perekondi tahab korterit üürida vahemikus 260-380 eurot kuus. Kesklinna piirkonnas otsitakse kõige rohkem kahetoalisi kortereid, mis maksavad 380-520 eurot kuus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Üürihinnad kasvavad seetõttu, et kinnisvara on muutunud kallimaks ning laenuintressid tõusevad. Oma mõju avaldab see, et pangad valivad hoolsamalt, kellele eluasemelaenu annavad.
Seotud lood
Kuressaarde rajatud kaasaegse padelihalli projekteerimisel pöörati erilist tähelepanu ruumi akustikale, et vältida suurtele spordiruumidele omast kaja ja müra. Lahenduseks valiti Ruukki perforeeritud akustiline kandev katuslae profiil Acub, millesse on heli neeldumine juba sisse integreeritud. Praktika näitab, et läbimõeldud akustika parandab oluliselt nii kasutusmugavust kui ka hoone üldist kvaliteeti.