Pelgurannas lasi tehnilise järelevalve
inspektsioon kinni keerata gaasi 32 korteriga elumajal Lõime tänavas. See on
esimene kord, kus riik on sulgenud gaasi kortermajas, mille gaasisüsteemi
peetakse ohtlikuks.
Tehnilise järelevalve inspektsiooni (TJI) peaspetsialist Malle Laaniste ütles, et inspektsioon saatis juba kaks aastat tagasi Lõime 29 korteriühistule kirja, kus juhtis tähelepanu ohtlikule gaasisüsteemile ning sellele, et majas olevates korterites pole vanu gaasiseadmeid - veeboilereid ja gaasipliite - kontrollitud, kirjutab Postimees.
Kõik Eestis kasutusel olevad rohkem kui 15 aasta vanused gaasiseadmed oleks pidanud olema kontrollitud juba 2005. aasta 1. juuliks, kuid seni on seaduse täitmise üle järelevalvet pidav TJI Laaniste sõnul ühistutele ja korteriomanikele saatnud peamiselt meeldetuletuskirju, et nood laseks vanad seadmed OÜ-l Tehnokontrollikeskus üle vaadata.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta kandvuse, veepidavuse või stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas laialdaselt kasutatavaks pinnase parenduse meetodiks on jugainjekteerimine (ing keeles Soilcrete® või jet-grouting). See tehnoloogia võimaldab pinnasesse rajada erineva kuju ja suurusega tsementeerunud sambaid ilma ulatuslike väljakaevamisteta ja seda ka kitsastes tingimustes.