Iga kilomeetriga linnapiirist langeb hind 3 protsenti

Tallinna mõtteline piir on laienemas ning
mõningates linnalähedastes piirkondades on eluasemete hinnad Tallinna
magalarajoonidega võrdsustunud, kirjutab Äripäev.

Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütiku Annika Jakobsoni hinnangul on ostuhuvi osas on keeruline tuua välja erinevust, kuna on inimesi, kes ilmtingimata soovivad elada Tallinna linna piires, kuid on ka neid, kes kindlasti soovivad elada linnast väljas privaatsemas ja vaiksemas asumis.

Suhteline hinnavahe lähiperspektiivis jääb eeldatavasti samaks, kuna jätkuvalt on nõudlus mõistliku hinnaga linnalähedaste korterite järele. "Linna lähiasumite väärtustamine võib ka tõusta, kui sinna rajatakse esmatarbe kauplused ja lasteaiad, mis mitmete projektide puhul küll olid planeerimisel, kuid milleni tihti ei jõutud," arvab ta.

"Kui võtta võrdluseks võrdväärsed majad Tallinnas ja kuni 5 km kaugusel, siis on linnast väljas paiknevad eramud ca 10-15 protsenti madalamate hindadega. Kaugemate eramute hinnad on ca 25-30 protsenti madalamal tasemel," hindab Jakobson.

ERI Elamispindade Kinnisvara tegevjuht Mart Saa arvab, et kui muud tingimused on samad, ent üks maja asub kilomeeter linna piirist seespool ning teine kilomeeter väljaspool, ei tohiks märgatavat hinnavahet olla.

Rime Kinnisvara maakleri Tuulika Mölderi sõnul mõjutavad linnapiirist enam erinevate piirkondade hindu ja nõudlust ümbritseva keskkonna ning infrastruktuuri seisukord.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed