• 22.08.07, 11:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Võõrehitajad saavad elamiseks mobiilsed kuudid

Väljaanne Gazeta kirjutab, et Moskvasse tehakse võõrehitajatele otse suurehituste kõrvale mobiilsed kuudid mõõtudega neli korda kuus meetrit, vahendas Lenta.ru.
Sellises kuudis elamine hakkab maksma 80-100 krooni ööpäevas. Esialgu ehitatakse kolm ajutist kuudilinnakut, mis paiknevad otse suurehitiste kõrval Lobatševski tänaval, Horoševski ja Varssavi maanteel. Iga ruutmeeter linnakust läheb kohalikule omavalitsusele maksma 12 tuhat rubla ja tasub end ära 3,5 aastaga.
Mosstroikompleks vajab 2007. aastal 230 000 võõrtöötajat, ehkki ametlikult töötab neist ehitustel vaid 30 000. Ülejäänud võõrehitajad töötavad illegaalselt. Illegaalide tööd kasutab muuhulgas ka üks nendest ehitusfirmadest, kes püstitab moodulkuute.
Spetsiaalsete ehitajatele mõeldud moodulelamute idee pole uus. Moodulite püstitamisest rääkisid Moskva linnavõimud juba selle aasta alguses. Kuudid ühendatakse kommunikatsioonivõrku ja nende elanikud registreeritakse.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.25, 15:18
Optimus Systems: kuidas väike meeskond on kasvanud Eesti turvasektori liidriks
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele