Täna alustas Nõmme linnaosa valitsus Nõmme
turu väravas asuva omavoliliselt turuhoone külge ehitatud rohelise kioski
lammutamist.
„Kuna Nõmme turu endise lihamaja näol on tegemist arhitektuurimälestisega, oli sinna külge ehitatud rajatis sobimatu ning riivas aastaid möödujate silma. Kiosk kuulus eraisikust omanikule, seetõttu polnud võimalik sellega varem midagi ette võtta. Nüüdseks on aastaid tühjalt seisnud kioski omanik andnud kirjaliku nõusoleku selle likvideerimiseks,” rääkis Nõmme linnaosavanem Rainer Vakra.
Vakra sõnul tuleb lammutatud kioski asemele praegu haljastus, samal ajal hakatakse koostöös Tallinna kultuuriväärtuste ametiga otsima võimalusi ajaloolise konserveerimiseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.