Odavatest ühikatest saab lähiajal minevik

Kümmekonna aastaga on paljud kõrgkoolide
ühiselamud tundmatuseni muutunud. Ka pilt, mis avaneb TTÜ legendaarses
ühiselamus Akadeemia teel, jääb peagi alles vaid vilistlaste fotodele ja
mälestustesse.

Aastatega on kõrgkoolide ühiselamutes tundmatuseni muutunud nii olud kui ka üürisumma, kirjutas Äripäev. Oli aegu, mil ühikatoa eest maksti 2 rubla. Tänased tudengid toa eest maksavad palehigis kümneid kordi rohkem ja on sunnitud õppimise kõrvalt tööl käima.

1995. aastal küsiti Tartus Pepleri ühikas kuus üüri 113 krooni ja mingeid makse ei lisandunud. Täna küsitakse samas kohas kõige rohkem 2076 krooni kuus, olenevalt toa suurusest. Kindlasti on tänapäeval lisandunud luksust. Mõnes kohas kuivatatakse 10 krooni eest isegi pesu ära. Internet ja muu säärane on muutunud nii tavaliseks, et raske on seda luksuseks nimetada, kuid erinevus on seegi. Paraku tuleb ka interneti eest ühikas kukrut kergitada.

Tallinna Tehnikaülikooli ühikad on odavamad. Ilmselt langetavad üüri laest kukkuv krohv ja lohku vajunud põrandad, kuid üliõpilase jaoks on öömaja seegi. Veel käesoleval aastal sai tudeng Akadeemia tee 7 ühiselamus hakkama 260 krooniga, kui leidis samasse ühikatuppa veel paar kaaslast.

Paraku lõpeb odav lõbu kiiresti. Nimelt läheb Akadeemia tee 7 lammutamisele ja tudengid saavad alustada ühiselamurõõmude nautimist uues majas alles 2009. aastast. Siis on neli inimest mahutava boksi üür praeguse prognoosi järgi 4000 krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed