• 06.08.07, 10:19
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vananenud tootmishooned tasub ära lammutada

Kui amortiseerunud veneaegsed kaar- ja viilhallid on mõistlik pigem lammutada ning ehitada uued tootmishooned, siis kivist tööstuspinnad tasub sageli siiski renoveerida.
ERI Kinnisvara ärikinnisvara vanemmaakler Tiina-Piret Peegel möönab, et moodsate tootmispindade nappus on üleüldine probleem üle Eesti, kirjutas Äripäev.
Ida-Virumaa on viimasel ajal luubi all olnud peamiselt kui taasavastatud, suure potentsiaaliga ja põnev piirkond.
Peegel leiab, et kui vanu veneaegseid tootmispindasid lammutatakse ja suurtootmine koondatakse tööstusparkidesse, siis ei ole see üldse probleem. Sellised suundumused ei ole omased mitte ainult Eestile, vaid nii toimitakse paljudes teisteski riikides.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Samas on Peegli sõnutsi natukene teine lugu on väiketootmisega - üldiselt võiksid need siiski jääda kesklinna äärealadele. "Maitsekalt korrastatud hooned ei riiva silma ega halvenda elukeskkonda," märgib ta.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.12.25, 10:38
Tammer 30: Eesti väiketootjast Skandinaavia tööstuse usaldusväärseks partneriks
Tänavu 30. tegutsemisaastat tähistav pereettevõte Tammer OÜ tõenäoliselt ehitus- ja laevatööstuses tutvustamist ei vaja. Ettevõtte arengut on algusest peale vedanud strateegilised investeeringud innovatsiooni, tootearendusse ja töötajatesse, mis on loonud võimaluse koos muutuvate turgude ja tehnoloogiatega kasvada. Kuidas aga sai kohalikust väikefirmast Põhjamaade suurim projektipõhine metallustevalmistaja, mis ekspordib 90% oma toodangust?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele