Fitch: Briti kinnisvara on ülehinnatud

Rahvusvahelise reitinguagentuuri Fitch
arvates on Ühendkuningriigi eluasemed võrreldes nende pikaajalise keskmise
väärtusega vähemal 20% võrra ülehinnatud.

Laenude riskantsust hindav Fitch leidis, et eluasemete hinnad on sissetulekutest mööda kihutanud viimase kümne aasta jooksul, kirjutas BBC.

Ühendkuningriigi elanike suure laenukoormuse tõttu on riik intressitõusu suhtes üks maailma haavatavaim majandusruum. 16 vaatluse alla võetud riigist oli Ühendkuningriik haavatavuselt kolmandal kohal.

Fitchi uuringu eesmärk oli majandusnäitajaid analüüsides välja uurida, millistes riikides on kinnisvara ülehinnatud ja keda ähvardab intressitõus kõige enam. Lisaks võeti arvesse ka seda, millist tüüpi laenusid turul enim kasutatakse (ujuva või fikseeritud intressiga).

Ühendkuningriigist veelgi haavatavam on intressitõusu suhtes Uus-Meremaa ja Taani, kus viimasel ajal on kinnisvara hinnad kiiresti tõusnud, kasvatades ka elanike laenukoormust.

Skaala teises otsas olid itaallased, sakslased ja jaapanlased, keda intressimuutus vähem mõjutab. Põhjus on lihtne - neis riikides on kinnisvarahindade ja palkade tõus käinud rohkem käsikäes ning seega ei ole ka inimeste laenukoormus tõusnud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed