Lisatagatis päästab kodu sundmüügist

Pangad võivad äkilise kinnisvara
hinnalanguse järel nõuda eluasemelaenu võtjailt lisatagatist, mis seab löögi
alla kinnisvarabuumiaegsed uue kodu ostjad.

Küsitletud pankadest tunnistasid Sampo Pank, SEB Ühispank ja Nordea Pank, et nad võivad tagatisvara väärtuse märkimisväärse languse korral nõuda klientidelt lisatagatisi, kirjutas tänane Äripäev. Oluliseks languseks peab Sampo Pank 20 protsenti.

"Seni pole me kodulaenu omanikelt lisatagatist nõudnud, kuid kui laenu tagatise väärtus oluliselt väheneb, peaks klient panga nõudmisel olema valmis leidma tagatise väärtuse taastamise või lisatagatise võimaluse," selgitas Nordea Panga krediidiriskide juhtimise spetsialist Kaupo Kiisler. Tema sõnul võtab pank vajadusel kliendiga ühendust.

Anonüümsust palunud Tallinnas Luha 16 asuva maja korteriomanik ütles, et kinnisvarahinnad on talle praegu väga valus teema. "Väldin sellele mõtlemist," puistas ta südant, "ja loodan, et lisatagatiste küsimus minuni ei jõua."

Viimsi valla Kirsiaia elurajooni korteri ostnud Lauri Salumaa ütles, et ei taha kinnisvara teemal rääkida. "Mul ei ole kinnisvarast midagi rääkida," ütles Salumaa, kelle kodul lasub 3,3 miljoni kroonine hüpoteek. Seda on rohkem kui naaberkorterid praegu maksavad. "Ma pole kinnisvara asjatundja. Vahet pole," sõnab ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed